Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Tramer Nedir?

25.Eyl.2018 tarihinde admin yayınladı

Tramer Nedir?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak adlandırılan kurumun kısaltılmış adıdır. Sistem sayesinde bütün sigorta bilgileri tek bir veri merkezinde depolanabilmektedir. Tramer sorgulama ile araçlarınıza ait sigorta işlemleri ve araçlarınızın ağır hasarlı olup olmadığını takip edebilirsiniz. Meydana gelebilecek bütün olumsuzlukları önceden tahmin edebilmek mümkün olmadığı için bu tür sigortaların yaptırılması ve takibi hayati önem taşıyabiliyor.

Sigorta hizmetlerinin artık hangi şekillerde alınabileceği ve takip edilmesi teknolojinin gelişmesi ile birlikte online bir şekilde de olabiliyor. Bu yüzden Tramer Sorgulama yöntemi artık hayatımızda büyük bir yer kaplıyor.

Tramer ile Hangi Bilgiler Sorgulanabilir?

Tramer üzerinden işlem yapabilmek için sigorta şirketi, acente numarası ve poliçe numarası gibi bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgilere sahip olduğunuz takdirde Tramer sorgulama sitesi üzerinden ihtiyacınız olan sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Araç hasar sorgulaması 2. el araç satın almayı düşünen kişilerin yararlanabileceği bir sorgulama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Satın almayı düşündüğünüz aracın daha önce ne tür kazalara karıştığını ve ne tür hasarlar aldığını Tramer araç hasar sorgulama sayfasından net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Araçların kasko poliçelerini de Tramer sayfasından sorgulayabiliyorsunuz. Plaka bilgisi ve şahsi bilgiler ile yapabileceğiniz sorgulama neticesinde, indiriminiz olup olmadığını ya da önceki poliçe bilgilerinizin detaylarına pratik bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Aracınıza ait bütün bilgilerin artık bu kadar net bir şekilde görülebildiği bir ortamda kasko ve zorunlu trafik sigortası yaptırmamanızın ileride büyük sorunlara neden olabileceğini de unutmamalısınız.