Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Ödeme Nasıl Yapılır?

19.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Karayollarında sorunsuz bir şekilde araçların kullanımını yapabilmek adına Trafik sigorta ödeme işlemlerinin yerine getirilmesi gerekiyor. Zorunlu Trafik sigortası mutlaka aracınız için yaptırmanız gerekmektedir. Trafik sigortası, araç ve her yıl kullanıma bağlı olarak limitlerde değişkenlik göstermektedir. Her yıl ödenmesi zorunlu kılınan sigortayı ödeyerek, Karayollarında kendinizi güvence altına alma şansına sahip olursunuz. Doğabilecek olası bir kaza dahilinde araç sahibi, karşı tarafın ya da üçüncü şahısların oluşan hasarların telafisini yapmaya yardımcı olur. Daha güvenli bir şekilde araçların kullanılması ve mali zararların ödenebilmesi açısından önemlidir.

Ülkemizde her an bir kaza durumuyla karşı karşıya kalınabiliyor. Karayollarının risk barındırmasından dolayı haliyle kazalarda kaçınılmaz olmaya başlar.  Trafik sigortası da yaşanacak bu tehditlere karşı maddi hasarın ödenmesini sağlamaktadır. Normal şartlarda siz hatalıysanız ve maddi bir ödeme yapmak zorunda kalırsanız zorluk yaşayabilirsiniz. Trafik Sigortası Ödeme nasıl ve ne zaman yapılır şeklinde düşünceleriniz olabilir.  Trafik sigortasının her yıl düzenli şekilde ödenmesi gerekiyor. Anlaşmalı sigortalı şirketlere yapacağınız ödemeler sonrasında Trafik ’de daha güvenli hale geleceksiniz.

Trafik Sigortası Ödeme Nasıl Yapılır?

Çağımızda artık her şey son derece kolay hale gelmiştir. Bu durumun sigorta konusunda da geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Trafik sigortası ödeme yapmadığı durumlarda olabiliyor. Onların neler olduğunu merak edenler için şu şekilde belirtmemiz mümkün.

 • Manevi tazminat talep hakkı
 • Motorlu bisiklet kullanıma bağlı oluşan zarar hali
 • İşletilmeyen araçlara gelecek olan her türlü zarar durumu
 • Dolaylı zararlar neticesinde istenecek tazminat hali

Trafik sigortası ödeme işlemlerinizi iletişime geçerek sorunsuz şekilde yapmanız mümkündür. Ödeme işlemlerinizi kredi kartı aracılığı ile yapabilirsiniz. Ödeyeceğiniz tutarı da taksitlendirebilirsiniz.

Sigorta süreniz sona erdiyse, sigortası bitmiş olan araçların Karayollarında kullanılması yasaktır. Eğer ki denetleme sırasında sigortasının geçmiş ve ödenmemiş olduğu fark edilirse birçok yaptırımla karşı karşıya kalabilirsiniz.   Aynı zamanda aracınızın kapatılması gibi durumda söz konusu olabiliyor.  Bu tür olumsuz vakalarla karşı karşıya kalmamanız adına araç sigortanızın günü gelip çattığında hemen ödemelerinizi yapmaya başlamalısınız. Trafiğe bundan sonra daha güvenli şekilde çıkma şansına sahip olun.

Trafik Sigortası Ödeme Gecikirse Ne Olur?

Trafik sigortasının gecikme halinde araçlarınızı kullanmanız sıkıntıya girecektir. Aynı zaman da hem kendinizi hem de aracınızı riske atmaya başlar hale geleceksiniz. Tüm bunların yaşanmaması adına mutlaka her sene düzenli şekilde trafik sigortasının yapılması gerekmektedir. Yapacağınız zorunlu trafik sigortasının da neleri kapsayacak olduğuna göz atıldığı zaman ise;

 • Olası bir kaza yaşanma halinde aracın hasarı ne kadar tutuyorsa karşılanması
 • Karşı taraftaki kişilerin ilk yardım, hastane gibi her türlü maddi giderlerin karşılanacak olması
 • Ölüm vakalarının yaşanma durumunda, ölen kişinin defin masraflarının karşılanması da sigorta şirketleri tarafından yerine getirilecektir.

Yukarıdaki belirtmiş olduğumuz hususlar doğrultusunda bireyin kendini güvence altına alması gerektiğini görebiliyoruz. Zorunlu trafik sigortasına dair ödeyecek olduğunuz limitlerin nasıl ve neye göre belirlendiği de vatandaşlarımızın sorduğu sorulardan biridir. Sigorta şirketleri tarafından da her yılın sonunda aracınızla ilgili hasar durumu var mı, kaza yaşandı mı gibi geniş kapsamlı şekilde bir incelemeler yapılır. Aracınızda bir yıl içerisinde hasar durumu söz konusu olmazsa, hasarsızlık indirimden yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. Bu sayede yeni seneye giriş yaptığımız zaman ise Trafik sigortası ödeme ücretlerinin normalden daha az şekilde belirlenmiş olduğu da görülüyor. Kısaca bakıldığında Karayolları üzerinde hatasız bir  araç kullanımları, sigorta ödemelerinizin daha düşük ücretlerde ödenmesine  yol açmaya neden olacaktır.

Trafik Sigortası

Tramer Nedir?

 • 25.Eyl.2018
 • admin
Trafik Sigortası

480 TL’ye Trafik Sigortası Veren Banka

 • 30.Haz.2020
 • Erhan T.