Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Araç Muayenelerinin Trafik Kazalarına Etkileri

25.Eyl.2018 tarihinde admin yayınladı

Araç Muayenelerinin Trafik Kazalarına Etkileri

Araç muayeneleri trafik üzerindeki güvenliğinizi sağlamak maksadıyla ülkemizde zorunlu olarak yaptırılması gereken muayenelerdir. Araçlar belirli periyodlar dahilinde muayene işlemlerinden geçerek kontrol altındatutulurlar. Araçların tipine göre bu muayene sürelerinde değişiklikler olabilmektedir.

Binek otomobiller ve diğer römorklar için ilk 3 yıl sonunda ve sonrasında her 2 yılda 1 yaptırılan muayeneler taksi, kamyonet, otobüs gibi ticari araçlar için ilk 1 yıl sonunda ve sonrasında her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Araç muayenesinin pek çok farklı durumda olumlu katkıları bulunmaktadır. Egsoz gazından kaynaklanan hava kirliliğinin önüne geçilmesi, aracın ömrünün uzaması ve performansının artması ile birlikte trafik kazalarının da önüne geçilmesi açısından oldukça büyük katkıları bulunmaktadır.

Araç Muayeneleri için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Aracınızın düzenli aralıklar ile titiz muayenelerden geçmesi ve sorunsuz şekilde trafiğe çıkartılması, trafik üzerindeki aracınızdan kaynaklacak kazaları en aza indirir. Sürücü hatasından kaynaklanan kazaları dahi araç sorunsuz olduğu için en hafif şekilde atlatabilmeniz mümkün olacaktır.

Araç muayenesi esnasında birtakım evrakları da yanınızda bulundurmanız gereklidir. Araç ruhsatınız her an yanınızda taşımanız gereken bir evraktır. Araç ruhsatınız muayene işleminiz sırasında da yanınızda olmalıdır.

Trafik sigortanız da ruhsat kadar önemli bir diğer belgedir. Trafik sigortasına sahip değilseniz araçlarınız muayene edilmeyecektir. Trafik sigortası aynı zamanda ülkemizde zorunlu olarak yaptırılması gereken bir sigortadır.

Trafik Sigortası

Kasko Sigortası ve Sigorta Şartları

  • 19.Şub.2020
  • admin