Trafik Sigortası

Kasko Sigortası ve Sigorta Şartları

19.Şub.2020 tarihinde admin yayınladı

Kasko sigortası, zorunlu araç sigortası ve trafik sigortasından ayrı olarak isteğe bağlı yaptırabileceğiniz bir sigorta türüdür. Bu sigortada kaza, yıldırım, yangın, hırsızlık, grev, kargaşa, lokavt, sel, deprem, araç çekilmesi ve benzeri durumlarda aracınızda oluşabilecek tüm hasarları karşılamaktadır.

Kasko Sigortası Şartları

Aracınızı kasko sigortası yaptırmak istediğinizde, kasko sigortası genel şartları ve araç kasko değeri ile ilgili internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Araç kasko değerleri, her ay araçların markalarına, model ve yılına göre hazırlanmaktadır. Bu değerleme yapılırken, araçların reel piyasa fiyatları dikkate alınmaktadır. Özel sigorta firmaları, araçların kasko tekliflerini hazırlarken ve bunlarla ilgili fiyatları belirlerken, hazırlanmış olan kasko değeri listesindeki fiyatları baz almaktadırlar. Bu liste, 15 yaşına kadar olan araçlar için hazırlanmaktadır. Daha yaşlı araçların sigorta kasko bedelleri şirket ile araç sahibi arasındaki mutabakata göre belirlenmektedir.

Kasko Avantajları

Araç kasko uygulamaları, aracınızı ve sizi olumsuzlukların karşısında maddi anlamda koruyan, zarar ve ziyandan etkilenmenizi önleyen önemli argümanlardan biridir. Her yeni araç için genel olarak standart bir şekilde yapılan kasko, yıllık bazda olduğu için süresi sonunda tekrardan yenilenmesinde yarar vardır. Kullandığınız araçlarınızda sigorta süresince hasar oluşmaması durumunda, bir sonraki yıl hasarsızlık indirimi alabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Her ne kadar isteğe bağlı olsa da, haklı olduğunuz kaza ve hasarlarda masrafları sizin yerinize sigorta şirketleri ödüyorlar. Aracınızın kaskosu bittiyse sigortanızı yenilemeniz, hasar oluştuğunda her türlü mali yükten sizlere büyük katkılar sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Kasko Sigortasi başlıklı makalemizde kasko, kasko yapan firmalar ve araç sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Trafik Sigortası

Online Trafik Sigortası Fiyatları

  • 30.Haz.2020
  • Erhan T.
Trafik Sigortası

En Uygun Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

  • 09.May.2020
  • Erhan T.
Trafik Sigortası

En Uygun ve Ekonomik Trafik Sigortası Teklifi Al

  • 20.Haz.2020
  • Erhan T.