Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası – Trafik Poliçesi Fiyat Sorgulama

22.May.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyenler elbette en ucuz trafik sigortası şirketlerini araştırmaya devam etmektedir. Bununla beraber sigorta teklifi alarak şirketlerin ideal kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Tüm motorlu araç sahiplerine yapılması zorunlu olan bu sigorta türünde, olası kazalarda 3. kişilere ya da araçlara vereceğiniz zararlar karşılanmaktadır. Elbette bu konuda kasko ve sigorta arasındaki farklar da merak ediliyor. Kasko sadece sizin zararınızı karşılarken, trafik sigortası yaşanabilecek kazalarda farklı riskleri teminat altına alarak karşıdaki kişinin masraflarını da karşılamaktadır. Yazımızın devamında trafik sigortasının genel teminatlarını, en ucuz sigorta fiyatlarını ve daha pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyor olacağız.

Trafik Sigortasında Teminatlar Nelerdir?

Şirketlerin yanı sıra artık bazı bankalar da zorunlu trafik sigortası yaptırmaktadır. Ancak en ucuz trafik sigortası konusunda bilgi aktarmadan önce bu sigorta türündeki teminatların bilinmesi gerekir. Vefat, sakatlık, maddi zarar ve sağlık gideri teminatı gibi farklı alt başlıklara ayrılan teminatlar detaylı olarak aşağıdaki gibi paylaşılmaktadır.

Vefat: Olası bir trafik kazasında kişinin vefat etmesi halinde, geride kalanların bu kişinin desteğinden mahrum bırakılmaması adına yakınlara ödenecek tazminat teminatına, vefat teminatı denir.

Maddi Teminat: Kaza sonucunda zarar gören aracın içindeki değer kaybına maddi zarar denir. Trafik sigortası yaptıranlar bu teminattan yararlanmaktadır.

Sağlık Gideri: Trafik kazasında kaybedilen sağlığın geri kazanılması amacıyla tüm tedavi masraflarının karşılandığı teminattır. Günümüzde en ucuz trafik sigortası yapan şirketlerde de sağlık teminatları bulunmaktadır.

En Ucuz Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik sigortası hesaplama yapmak isteyenler her zaman farklı fiyatlarla karşılaşmaktadır. Çünkü fiyatlar, aracın türüne, iline ve hasarsızlık basamağına göre değişmektedir. Haliyle tavan ve taban fiyatlar da bu şekilde belirlenmiştir. Ucuz trafik sigortası teklifi almak isteyenler aşağıda paylaşacağımız şirketler ile iletişim kurarak detaylı bilgilere ulaşabilir.

Trafik sigortasında tavan fiyatlar belirlenmiştir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından araç türlerindeki hasar basamağı ile aracın kayıtlı olduğu ile göre değişen bu fiyatlar bazı illerde daha yüksektir. Örnek olarak İstanbul ve Ankara’da risk artışı yüksek olduğu için diğer illere göre yüzde 5 ile yüzde 6 arasında fiyatların da yüksek olduğu bilinir.

Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 2020

2020 yılı için uygulanan trafik sigortası tavan fiyatları araç türü ve basamaklara göre değişmektedir. Örneğin otomobil için 1. basamak ücreti 3,816 TL iken, 4 basamak 1,527 TL, 7. basamak ise 840 TL’dir. Elbette bu rakamlar tavan fiyatlardır ve illere göre değişmektedir. Sizler de en ucuz trafik sigortası teklifi almak için sigorta firmalarıyla görüşebilirsiniz.

Kamyonetler için 1. basamak fiyatı 4,989 TL, traktör 780 TL, kamyon 10,679 TL, çekici 17,896 TL’dir. Otobüslerde ise bu rakam 9,500 TL’den başlar. Önde gelen sigorta şirketlerinden olan Allianz, AKSigorta, Ankara Sigorta, Demir, Güneş Sigorta, Koru Sigorta, HDI, ERGO ve EUREKO gibi şirketlerle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

İllere Göre Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası fiyatlarının illere göre değişken olduğunu söylemiştik. Bu kapsamda en ucuz trafik sigortası konusunda bilgi almak isteyenler aşağıdaki firmaları arayabilir;

 • Groupama Sigorta
 • Allianz
 • Ray Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Sompo Japan Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Doğa Sigorta

Bu şirketlerde ortalama fiyat 600 TL’den 1000 TL’ye kadar değişmektedir. İstanbul için ortalama 839 TL olan trafik sigortası fiyatları, Ankara için 739 TL, İzmir için de 734 TL olarak sunulmaktadır. Ayrıca bu fiyatları belirli dönemlerde değişkenlik gösterebilir. Büyük şehirlerin yanı sıra küçük illerde kasko ve sigorta fiyatlarının biraz daha düşük olduğunu ve pek çok kampanya seçeneğinin sunulmaya devam edildiği de biliniyor. O halde ikamet ettiğiniz ildeki sigorta şirketlerini arayarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Trafik Sigortası

Sık Yapılan Araç Bakım Hataları

 • 25.Eyl.2018
 • admin
Bilgi Bankası

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

 • 25.Eyl.2018
 • admin