Sigorta

Sigorta Şirketleri Listesi (Trafik Sigortası Yapan Firmalar)

19.Şub.2020 tarihinde admin yayınladı

İnsanların gelir düzeyi arttıkça sahip olduğu lüks mal sayısı da artar. Bir ev ya da araba sahibi olmak günümüzde kredi kullanarak mümkün hale gelse de hala birçok kişi için bir lükstür. Sigorta şirketleri evden arabaya sağlıktan yaşama birçok konuda hizmet sunmaktadır. Özellikle Trafik sigortası yapan firmaları iyi karşılaştırmamız gereklidir. Çünkü değişken trafik sigortası ücretlerine rastlamaktayız. Sigorta alanında faaliyet gösteren birçok kuruluş ile ilgili bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

İsviçre Sigorta

Dünyada para denildiği zaman akla ilk gelen yer olan İsviçre sigorta faaliyetleri de piyasaya hakim olmaya devam etmektedir.100 ‘den fazla ülkede faaliyet gösteren İsviçre Sigorta özellikle hayat sigortası alanında adından söz ettirmektedir. Elbette hayat sigortası dışında da faaliyetleri mevcuttur. Yalnızca kurumsal müşterilere değil küçük girişimcilere de sigorta alanında hizmet veren İsviçre Sigorta büyüyen bir ağa sahiptir.

Halk Sigorta

Bir halk bankası kuruluşu olan Halk sigorta Türkiye’de faaliyetleri bulunan köklü sigorta şirketlerinin başında gelmektedir. Müşteri merkezli bir sigorta şirketi olan Halk Sigorta eğitimden sağlığa birçok konuda sigorta imkânını müşterilerine sunmaktadır.

Güneş Sigorta

Kurulduğunda sadece bir bölgede meşhur iken şimdilerde büyüyen ağı ile ülkemizin başta gelen sigorta şirketleri arasında yer almaktadır. Altyapısı ve operasyonel faaliyetleri ile müşteri çözüm odaklıdır. Ve sorunları kısa sürede halletmekle meşhurdur.

Ergo Sigorta

İsviçre kökenli olan sigorta şirketi 2010 yılında Ergo ismini almıştır. Kısa sürede sigorta sektöründe adını duyurmaya çalışan şirketin henüz Türkiye’de yaygın bir ağı yoktur.

Işık Sigorta

Sigorta sektörü içinde yer alan Işık Sigorta müşteri odaklı yapısı ve geniş sigortacılık ağı ile bilinen en büyük sigorta şirketlerindendir. Sağlık,eğitim,Kasko,yangın , Dask gibi sigorta çeşitleri bulunmaktadır.

Marphıe Sigorta

Ülkemizde yeni yeni faaliyete başlayan ancak adını çokça duyguduğumuz sigorta şirketi Marphıe birçok konuda rakiplerine fark atmıştır.

Koş Allıanz Sigorta

Kurulduğu ilk zamanlar sadece yangın ve nakliye konusunda sigorta hizmeti veren şirket günümüzde birçok sigorta kategorisinde faaliyet göstermektedir. Bireysel sigortacılık konusunda ise ülkemizin başta gelen şirketi olmayı sürdürmektedir.

Ziraat Trafik Sigortası

Bit Ziraat Bankası kuruluşu olan Ziraat Sigorta 2009 yılında faaliyete başlamıştır. Kısa sürede önde gelen 10 sigorta şirketi arasına giren Ziraat Sigorta birçok sigorta alanında faaliyet göstermektedir.