Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Yurt Dışı için Hangi Kasko Alınmalı?

25.Eyl.2018 tarihinde admin yayınladı

Yurt Dışı için Hangi Kasko Alınmalı?

Metropol olarak adlandırılan şehirlerde her gün binlerce aracın trafiğe çıkması ve büyük bir çoğunluğunun trafik kurallarına uymadığı ele alınır ise, kasko sigortasının önemi net bir şekilde görülebilmektedir. Pek çok insan kasko sigortasının maliyetlerini bahane ederek aracına kasko sigortası yapmaktan kaçınmaktadır. Fakat kasko sigortasının etkili bir güvence yöntemi olduğu gerçeği vardır.

Trafikteki her sürücünün uygun olan kasko teminatları ile kasko sigortasına sahip olması gerekiyor. Etraftan duyulan asılsız bilgiler ile düzenlenen kasko poliçelerinin herhangi bir fayda sağlamayacağını, aksine ekstra maliyete sebep olacağını unutmamalısınız.

Kasko teminatları mevzu bahis olduğu zaman insanların akıllarına takılan en bilindik soruların başında yurt dışı güvencesi yer alıyor. Normal durumlarda kasko poliçeleri 1 yıllık süre içerisinde tüm ülke sınırları dahilinde sizlere güvence sağlamaktadır.

Yurt Dışı Teminatı ve Kasko Çeşitleri

Fakat ülke dışına sık seyahat ediyorsanız ve ülke dışında da kasko güvencenizin devam etmesini istiyorsanız yurt dışı teminatı almanız gerekmektedir. Yalnızca yurt dışı teminatı alarak ülkenizin yurt dışında da teminat altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Yurt dışı teminatları, kasko sigortası dahilindeki ek güvenceler arasında yer almaktadır. Aldığınız kasko eğer tam kasko ise yurt dışı teminatı da içerisinde yer almaktadır. Bu durumda farklı bir teminat talep etmenize gerek kalmayacaktır.

Fakat aldığınız poliçe genişletilmiş kasko poliçesi ise yurt dışı teminatına sahip olup olmadığını detaylı bir şekilde araştırmanız gerekebilir.

Bilgi Bankası

Sigorta Şirketleri TRAMER Kodları

  • 19.Oca.2020
  • admin
Trafik Sigortası

480 TL’ye Trafik Sigortası Veren Banka

  • 30.Haz.2020
  • Erhan T.
Trafik Sigortası

480 TL’ye Trafik Sigortası Veren Firma

  • 01.Tem.2020
  • Erhan T.