Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

480 TL’ye Trafik Sigortası Veren Banka

30.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Zorunlu trafik sigortasının aksatılmadan mutlaka yapılması gerekmektedir. Elinde yeterli miktarda nakdi desteği olmayanlar, bankaların kapısını çalmaktadır. Bankalar, anlaşmalı sigorta şirketlerine yönlendirme yaptıklarından dolayı, haliyle sigorta ücretlerinizi daha da hesaplı bir hale getirmektesiniz. Böylece zorunlu araç sigortasını ödemeye kalktığınız zaman, üzerinizde kalkamayacağınız maddi bir yük durumu yaşanmamış olacak. Bankalar, araç sigortanızı yapmanız içinde pek çok promosyonlarını devreye sokmaktadır. Böylece sizlerde araç sigortanızın günü geçmeden, yenilenmesini de sağlamaya başlamış olacaksınız. Zorunlu araç sigortasını bundan böyle bankalar aracılığıyla yaparak, Karayollarında gelecek kazalarda tüm hasar bedellerini güvence altına alabilirsiniz. Gerek araç gerekse de üçüncü kişilere vereceğiniz zararların karşılanması konusunda kaskonuz yardımcınız olacaktır.

Kasko sigortasını ekonomik fiyatlarla yatırmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda en uygun fiyatlarla kaskonuzu yaptıracak bankaları bulmanız gerekmektedir. Bankacılık sektörüne bakıldığı zaman, birçok bankanın da sigorta konusunda promosyonlarının olduğunu görmekteyiz. Bankaların bunu yapma amacı hem bünyesine hem müşteri çekmek hem de sigorta ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olur. Sektöre baktığınız zamanda 480 TL’ye trafik sigortası veren banka bulmanız zor değildir. Birçok banka artık ihtiyaçlarınızın en uygun fiyatlı şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

Ucuz Kasko Sigortası Yaptıran Bankalar

18 yaşını doldurmuş olan herkes, zorunlu araç sigortasını yaptırabilir. Kaskoya dair prim tutarı belirlenirken de hasar geçmişi, araca ait bilgiler ve bulunduğunuz yere bağlı olarak da fiyatlarda birtakım değişkenlikler gözlenebilir. Fakat bulunduğunuz şehirde araçlarınızı daha ekonomik şekilde sigortasını yaptırmanıza yardımcı olacağınız bankaları bulabilirsiniz. Aracınız kasko yaptıracak olan bireylerde, ister primlerinin tamamını ödeyebilir isterse de taksitli bir şekilde kasko sigortasının ödemesini yapabilir. Trafik sigortası zorunlu olmakla birlikte 1 yılı kapsar. Bir yıl sonucunda yeniden sigortanızı yeniletmeye başlamanız gerekecektir. Poliçenizi başvurmuş olduğunuz poliçe şubesinde de düzenleme yapılarak teslim edilmektedir. Böylece sigorta ödeme işlemlerinizi yapmanızla birlikte, riskleriniz artık teminat altına alınmaya başlamış olacaktır. Ucuz kasko sigortası yaptıran bankalar sayesinde ödemelerinizi daha pratik şekilde yapmaya başlayacaksınız.

Zorunlu Trafik Sigortasının Teminatları Neler?

Aracınızla, karşı taraftaki araca ya da üçüncü şahıslara zararlar verebilirsiniz. Üstelik bu zararlar hem maddi hem de manevi şekilde olabilir. Galerici, otopark ve garaj işletmecilerin, araç sahiplerin, servis istasyon işletmecilerinin zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir. Araçların alım ve satım gibi birçok işlerini yapan kişilerinde araç sigortalarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir. Zorunlu trafik sigortasına sahip olmak istiyorsanız, en uygun şekilde sigorta yapmanızı sağlayacak olan bankaların yoluna başvurabilirsiniz. Ucuz kasko bankalar dendiği zaman;

 • Halk Bankası araç sigortası
 • Deniz Bank
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Finans Bank
 • Yapı Kredi Bankası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar, zorunlu araç sigortasının yapılmasını sağlamaktadır. Sigortalarınızı kolay şekilde ödeyebilmeniz içinde, müşterilerine yönelik olarak uygun bir ödeme listesi çıkartır. Buna göre araç sahipleri de , ödeme işlemlerini peşin şekilde yapacağı gibi dilerse taksitli olarak da gerçekleştirebilir.

Yeni Alınan Aracın Sigortası Ne Zaman Yapılmalı?

Aracı yeni almış ve daha henüz sigortasını yaptırmamış olabilir. Doğal olarak böyle bir durumda da, yeni alınan aracın sigortası ne zaman yapılması gerekiyor diye merak edebilirsiniz. Noter satış işlemleri gerçekleştikten sonra, aracın zorunlu trafik sigorta yaptırma süresi 15 gündür. 15 gün içerisinde mutlaka zorunlu araç sigortasının yapılması gerekmektedir. Zorunlu araç sigortasının priminin ödemesi gecikirse, yüzde 5 oranında bir zamla karşı karşıya kalacaksınız. 15 günlük periyodik zaman içerisinde, sigortanızı geciktirmeden ödemeniz için bankalara da başvurabilirsiniz.

Bilgi Bankası

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

 • 25.Eyl.2018
 • admin
Bilgi Bankası

Araç Ruhsatı Kaybolduğunda Ne Yapılmalı?

 • 25.Eyl.2018
 • admin
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Ödeme Nasıl Yapılır?

 • 19.Haz.2020
 • Erhan T.