Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Bankalar Trafik Sigortası Yapıyor mu?

26.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Trafik sigortası, Karayollarında araç kullanacak olan bireylerin yaptırması gereken zorunlu sigortadan biridir. Her araç sahibinin yaptırılması gereken bu sigorta, yaşayacağınız risklere karşı önlem niteliğindedir.  Güvence teminat olarak nitelendirilen, Trafik sigortasını araç sahipleri yapmak zorundadır.  Trafik sigortasını yaptırmayan kişiler, çeşitli yaptırımlara maruz kalabilir.  Her yıl ödenmesi gereken trafik sigorta bedelinizi, günü geldiğiniz zaman mutlaka ödemelisiniz. Böylece hem maddi hem de bedeni yaşanacak zararlara karşı, güvence altına almış olursunuz. Trafik Kanununca; trafik sigortası her yıl yenilerek ödenmesi gerekmektedir. Yılda bir kez sigorta yenileme ve ödeme zorunluluğu söz konusudur. Trafik sigortası yapılmadığı zaman, araca el koyma, para cezaları gibi pek çok yaptırımlar olabiliyor. Trafik sigortası olmayan araç sahiplerin, trafiğe çıkması ise yasaklanıyor.

Trafik sigortası yaptırmak istiyor, maddi desteği bulamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda nakdi destek sağlayacak aracılar arasında finansal kuruluşlar yer almaktadır. Bankalar, zorunlu trafik sigortası konusunda da müşterilerine yönelik hizmetler vermektedir. Bankalar trafik sigortası yapıyor mu sorusuna karşılık olarak, evet yanıtını vermemiz mümkündür. Böylece zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyenler, bankaların yolunu tutabilir.

Hangi Bankalar Trafik Sigortası Yapıyor?

Trafik sigortasını bankalar aracılığıyla yaptığınız zaman daha ekonomik olacaktır. Özellikle kredi çekmek isteyen müşterilerine yönelik olarak, düşük faizli sigorta kolaylığı tanınıyor. Bankalarında anlaşmalı olduğu sigorta şirketleri bulunmaktadır. Bu sayede sigorta şirketlerinden daha ekonomik şekilde sigorta hizmet bedeli ödemek zorunda kalmaktasınız. Normal şartlarda ödeyeceğiniz tutarlar daha yüksek olurken, bankalar aracılığıyla tasarruflu hale dönüşebilmektedir.

Hangi bankalar trafik sigortası yapıyor merak edilen konulardan biridir. Çünkü pek çok kişi hem sigortayı hem de krediyi, aynı anda aradan çıkarmak istiyor Hangi bankaların zorunlu sigorta için yardımcı olduğunu merak edenler için, şu şekilde belirtmemiz mümkündür;

Ziraat Bankasından Zorunlu Trafik Sigortası

Devlet bankası olan Ziraat bankası, zorunlu trafik sigortasının ödenmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası, zorunlu trafik sigorta hizmetleri sağlarken, ana ve ek teminatlarda sunmaktadır. Buna göre zorunlu Trafik sigortasını yaptıracak olan araç sahipleri dilerse ek teminat hizmetlerinden de yararlanabiliyor. Ziraat Bankası, sigorta primlerinde indirime giden ilk bankalardan biri olma özelliğine sahiptir. Müşterilerinin daha düşük prim bedellerinde sigorta ödemesi yapmasına yardımcı olmaktadır. Zorunlu trafik sigortasını ödeme konusunda zorlanan müşterilerine yönelik olarak, uygun fiyatlı poliçeler sunmaktadır. Siciliniz temizse, banka tarafında n sunulacak bu fırsatlarda işinize oldukça çok yaracaktır.

PTT Zorunlu Trafik Sigortası Desteği

PTT, zorunlu trafik sigortası konusunda da destek vermektedir. Bu sayede sigortasını ödeme konusunda zorluk çeken araç sahipleri, PTT aracılığıyla elini rahatlatmış olacaktır.  Sigortasını her yıl sorunsuz bir şekilde yenilemeye de başlamış olacaktır. Fakat PTT çalışma sisteminin, Ziraat Bankasından tamamen farklı şekilde olduğunu söylemek mümkün. PTT, kendi oluşturmuş olduğu poliçeler doğrultusunda sigorta hizmetleri sunmaktadır.

Halkbank Zorunlu Trafik Sigortası Yapıyor Mu?

Bankacılık sektöründe sevilen bankalardan biri de Halkbank’tır.  Müşterilerine yönelik olarak pek çok hizmetler sunmaktadır. Halkbank, indirimli bir poliçe önünüze sunarken, aynı zamanda da hasarsızlık durumunda da indirimden yararlanmanızı sağlamaktadır. Böylece bir sonraki yıl daha indirimli şekilde sigortanızı ödeme şansına sahip olursunuz. Halk bankasına  başvuran kişiler, kredi çekme talepleri sırasında sigortadan indirim hakkı sağlamış olur. Poliçenize bağlı olarak da, yıl sonunda hasar gibi birtakım durumlar  olmamışsa hasarsızlık indirimden de  yararlanmaya başlamış olursunuz.

Trafik sigortası yapan bankalar aracılığı ile artık sigorta ödemelerinizin günü geldiğinde zorluk yaşamazsınız.  Hemen bankalardan alacağınız nakit yardımı ile sigorta ödemenizi yapmış olursunuz.

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Ödeme Nasıl Yapılır?

  • 19.Haz.2020
  • Erhan T.
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Genel Şartları

  • 20.Şub.2020
  • admin
Bilgi Bankası

Yeni Satışlarda Trafik Sigortası Neden Zorunlu

  • 25.Eyl.2018
  • admin