Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Bilgi Bankası

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları

25.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Yıllık hayat sigortası, kişi hayatı kaybetme durumunda geride bıraktıkları ailesi için maddi olarak korumak amaçlı yapılan sigorta türüdür. Bu sigorta bir yıllık yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak her yıl yenilenebilir. Yıllık hayat sigortası, 18 – 65 yaş aralığında bulunan her birey yararlanabilmektedir.

Kişi sigortayı yaptırırken ödeme yapılacak kişi / kişiler, lehtar adı altında poliçeye eklenir. Kişinin vefatı halinde lehtara poliçe tutarı ödenir.

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yıllık hayat sigortası özelliklerinin en başta geleni vefat teminatıdır. Sigortalı kişinin hayatını kaybetmesi sonucunda sigorta tazminatından yararlanacak kişiye belirtilen tazminat ödenir. Bunun yanı sıra listelediğimiz teminatlardan da yararlanabilirsiniz.

Hastalık sonucunda yaşanan kalıcı sakatlık: Sigortalı kişinin, hastalık sonucunda oluşabilecek kalıcı sakatlık için ödenen tazminat.

Kaza sonucu vefat: Kişinin bir kaza sonucunda hayatını kaybetmesi halinde lehtara poliçe tutarı kadar tazminat ödenmektedir.

Hastane gündelik tazminat teminatı: Kişinin kaza sonucunda hastanede geçirdiği bu süre zarfında çalışamaması durumunda yaşadığı maddi zarar sigorta tarafından karşılanır. Bunu ise poliçede yazılı süre ile karşılamaktadır.

Kaza sonucu yaşanan sürekli sakatlık: Sigortalı bireyin sadece kaza sonucunda yaşadığı bu durum karşısında aldığı tazminattır.

Tehlikeli hastalıklar teminatı: Poliçe özel şartlarda bulunan yüksek riskli hastalıklardan bir tanesine yakalanmasıyla sigorta teminatına girer.

Toplu taşıma kazası sonucu vefat: Bu teminat sigortalı bireyin toplu taşıma kazası sonucunda hayatını kaybetmesi dahilinde aldığı tazminatı içerir.

Yıllık hayat sigortasından en iyi şekilde yararlanmak için size en uygun teminatları seçerek sözleşme yapmanızdır.

Bilgi Bankası

En Ucuz Kasko Fiyatları

  • 25.Eyl.2018
  • admin
Bilgi Bankası

BES ve Özellikleri

  • 23.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Zorunlu Deprem Sigortası Teminatları Nelerdir?

  • 25.Haz.2019
  • Erhan T.