Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Bilgi Bankası

Sigorta Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

24.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Sigortanın tanımlarından birisi sahip olduğumuz can ve maddi varlığımızı garanti altına almaktır. Dolayısıyla birçok sigorta ve poliçe çeşidi vardır. Bu sigortaların her biri farklı alanlara hizmet vermektedirler. Sigorta sorgularken dikkat edilmesi gerekenler için ilk önce hangi sigorta türü olduğu değerlendirmesi yapılmalıdır.

Sigorta Sorgulama

Kasko Sigortaları: Çalınma, kaza, çarpışma, hırsızlık, yangın gibi risklere karşı aracınızı garanti altına almak için yapılan sigortadır. Sigorta Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri ile araç bilgilerini doğru olarak girmek yeterlidir.

Trafik Sigortası: Türkiye Devletinde bulunan tüm motorlu araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu olan sigorta çeşidi arasındadır. Bu sigorta ile olası bir kaza sonucunda araçta veya araç içerisindeki insanlara gelebilecek hasarın maddi olarak karşılanmasıdır. Bu sayede ortaya çıkabilecek maddi mağduriyet veya mağduriyetler giderilir. Burada dikkat etmeniz gereken sadece araç ile ilgili bilgilerinizi gerekli olan yerlere doğru bir şekilde girmenizdir.

Özel Sağlık Sigortası: Bireysel olarak yaptırabileceğiniz özel sağlık Sigorta Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgilerinizi bilmek ve gerekli olan yerlere doğru bilgileri yazmaktır.

Bireysel Emeklilik Sistemi: Bireysel emeklilik sistemiyle belli bir süre düzenli olarak para yatırdığınız sistemden, emeklilik sonrası, bir miktar maddi destek alırsınız. Bireysel emeklilik Sigorta Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler şunlardır; öncelikle sorgulama işlemini e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirmek en mantıklısıdır. Kişisel bilgilerinizi güvenilir olmayan internet siteleri ve kişilerle paylaşmayın.

Bilgi Bankası

Araç Sigorta Poliçeleri El Değiştirir mi?

  • 25.Eyl.2018
  • admin
Bilgi Bankası

DASK ve Özellikleri

  • 23.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

  • 25.Eyl.2018
  • admin