Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Bilgi Bankası

Mehmetçik Sigortası Nedir?

23.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her erkeğin yapması zorunlu olan askerlik görevinin riskleri büyüktür. Toplum ve din tarafından da kutsal sayılan askerlik için özel bir sigorta olması zaruri ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Mehmetçik Sigortası Nedir?

Mehmetçik vakfı tarafından finansman desteği sağlanarak özel sigorta kuruluşlarıyla birlikte yapılan sigorta çeşididir. Mehmetçik Sigortası Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan tüm askeri okul öğrencileri, subay, yedek subay, astsubay, sivil memur ve uzman memurlar ile birlikte bunları eş ve çocukları, uzman erbaş, silah altındaki er ve erbaşlar olmak üzer tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve emeklileri ile bunların eş ve çocuklarını kapsamaktadır.

Mehmetçik Sigorta Teminatı Neyi Kapsar?

  • Vefat teminatı
  • Kaza sonucunda tam ya da kısmen engel halinin oluşumu

Bu teminatlar tüm TSK mensuplarını kapsamaktadır.

Vefat Durumu

TSK mensubunun vefat etmesi durumunda poliçede belirtilen maddi destek vefat eden kişinin birinci varislerine verilir. Burada birinci varisler eş ve çocuklardır. Kişinin eş ve çocukları yok ise anne ve babasına ödeme yapılır.

Kaza Sonucunda Tam ya da Kısmen Engel Halinin Oluşumu

Sigortanın aktif olduğu tarihler içerisinde TSK mensubu kişinin herhangi bir nedenle tam ya da kısmen engelli olması durumunda poliçede yazılı olan miktar kişinin birinci dereceden varisleri olan eş ya da çocuklarına verilir. Sigortalı olan kişinin vefatı sonucunda poliçe sonlandırılır.

Neden Mehmetçik Sigortası Yapılmalıdır?

Mehmetçik sigortası kişisel olarak yapılan bir sigorta türüdür. Dolayısıyla sigorta yapmanın amacı kişinin geçirebileceği kaza sonucu ölüm veya engel durumlarında kendini ve sevdiklerini garanti altına almaktır.

Sigorta yapılmadan önce kişide var olan engel veya hastalık hali sigorta kapsamının dışında tutulur.

Bilgi Bankası

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları

  • 25.Eyl.2018
  • admin
Bilgi Bankası

Yıllık Hayat Sigortası ve Özellikleri

  • 25.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

  • 22.Haz.2019
  • Erhan T.