Bilgi Bankası

Yıllık Hayat Sigortası ve Özellikleri

25.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Herkes olası bir kaza veya ölüm durumunda sevdiklerinin nasıl yaşamını devam ettirebileceğini düşünmüştür. Günümüzde bu gibi durumlar için oluşturulmuş sigorta şirketleri Yıllık Hayat Sigortası ile başınıza bir şey gelmesi durumunda siz ve sevdiklerinizin yaşam standardını değiştirmeden hayata devam etmenize yardımcı oluyor.

Yıllık Hayat Sigortası Özellikleri Nelerdir?

Yıllık Hayat Sigortası primleri; icra ettiğiniz meslek, aldığınız maaş, ve yaş gibi durumlar göz önünde tutularak belirlenir. Ödediğiniz primler bir fonda birikir.

Hayat kaybının yanı sıra kaza ile ölüm, kaza sonucu kısa süreliğine iş gücü kaybı ve sakatlık sonucunda iş yapamama gibi durumlar için de sigortaya eklenmesi durumunda teminat ödenmektedir.

Prim ödemeleri için bazı avantajlar mevcuttur. Bunlar; ödemeniz gereken prim miktarınız aylık toplam gelirinizin yüzde 15’inden az olması veya bir yılda ödeyeceğiniz prim miktarı bir yıllık asgari gelirlerin toplamından düşük olması durumunda vergi yükümlülüğünüz ortadan kaldırılıyor. Bu sayede ödediğiniz primin üzerine vergi eklenmiyor.

Yıllık Hayat Sigortasındaki Ek Teminatlar

Ölüm: Ölüm durumunda sigortada belirtilen kişilere sigortada belirtilen ödeme yapılır.

Kaza ile Ölüm: Kaza sonucunda gerçekleşebilecek ölüm riskleri için oluşturulan sigorta çeşididir.

Kaza veya Hastalık Nedeniyle Oluşabilecek Sürekli Sakatlıklar: Herhangi bir kaza veya hastalık ile gerçekleşebilecek sürekli sakatlık için oluşturulan sigorta çeşididir.

Kaza veya Hastalık Sonucu Oluşabilecek Geçici İş Kaybı: Maksimum sigortada tanımlanan gün kadar iş kaybı gerçekleşmesi durunda sigortalıya poliçede belirtildiği kadar maddi ödenek sağlanır.

Bilgi Bankası

Yeni Satışlarda Trafik Sigortası Neden Zorunlu

  • 25.Eyl.2018
  • admin
Bilgi Bankası

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları

  • 25.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Trafik Cezası Ödenmezse Ne Olur?

  • 30.May.2020
  • Erhan T.