Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Bilgi Bankası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

24.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Devlet destekli bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olmaya olanak sağlamaktadır. Bu sigorta kapsamındaki kişiler yılda 8 – 11 defa ayakta tedavi ve tüm tahlillerinizi ücretsiz yaptırabilmektedir. Yatarak tedavi gören kişilerin masraflarını ise sınırsız olarak karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  • İşverensiz gelir vergisi indiriminden faydalanma imkanı.
  • Ağır hastalıklarda daha iyi hizmet veren sağlık kuruluşlarında fazla ücret ödemeden tedavi olabilmeniz için fırsat sunar.
  • Bütçenize uygun paket seçeneklerinden faydalanarak, tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

Bu sigortadan 60 yaşını doldurmamış her birey faydalanabilmektedir. Ayrıca bakmaya yükümlü oldukları aile fertleri için poliçe yapma imkanı bulunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Geçerli Olduğu Özel Hastaneler

Bu sigortanın geçerli olması için öncelikle özel hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşması olması gerekmektedir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdığınız sigorta şirketinin o hastane ile anlaşması olması gerekmektedir. Sigorta şirketinizle iletişime geçerek anlaşmalı oldukları sağlık kuruluşlarını öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir? Sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan bir tanesi de fiyatıdır. Ne yazık ki kesin bir ücret söylememiz sağlıklı olmaz. Fakat her bütçe için sigorta paketleri oluşturulmuştur. Paket içeriklerine göz atarak size uygun olan paketi seçerek tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilirsiniz.

Bilgi Bankası

Trafik Cezası Ödenmezse Ne Olur?

  • 30.May.2020
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Araç Ruhsatı Kaybolduğunda Ne Yapılmalı?

  • 25.Eyl.2018
  • admin
Bilgi Bankası

Kimler Yıllık Hayat Sigortası Yaptırabilir?

  • 23.Haz.2019
  • Erhan T.