Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Trafik Sigortası

Sık Yapılan Araç Bakım Hataları

25.Eyl.2018 tarihinde admin yayınladı

Sık Yapılan Araç Bakım Hataları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni nesil araçların bakımlarında da artık daha pratik yollar izlenebiliyor. Fakat bu durum araç bakımlarının ertelenebileceği ya da yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde ihmal ettiğimiz ufak tefek araç sorunları giderek büyüyen ve bütçeye büyük zararlar verebilen sorunlara yol açabiliyor.

Hava FiltreleriniTemizlememek

Araç hava filtresinin bakımının periyodik olarak yapılması gerekiyor. Araç motorları düzenli şekilde hava emdiği için hava filtrelerinin temizlenmediği durumlarda daha fazla enerji harcanması yaşanıyor ve bu doğrultuda daha fazla yakıt harcanmış oluyor. Aracın yağı ve klima filtrelerinin değişimi de en çok ihmal edilen konular arasında yer alıyor. Araçların en temel bakımı arasında yer alan filtre değişimlerini ertelemek, aracınızın sorunlarının daha da büyümesine yol açabiliyor.

Lastik Bakımını İhmal Etmek

Mevsim şartlarına uygun olmayan ve havası sönmüş lastikler sürüşünüzün güvenliğini tehlikeye atarak, yakıt tüketiminizi çoğaltacaktır. Bu sebeple lastik seçimlerinizi mevsim şartlarına uygun olarak yapmalı ve havasını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bu adımları izleyerek bütçenize de büyük bir katkıda bulunmuş olursunuz.

Profesyonel Destek Almamak

Aracınızın bazı aksamlarını kendiniz tamir edebilirsiniz. Fakat bazı araç sorunları kendi başınıza halledebileceğiniz kadar kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda gereksiz riskler almak yerine işi bilen uzmanlara danışmalısınız. Kasko sigortanız var ise anlaşmalı araç servislerinden ihtiyacınız olan her konuda destek alabilirsiniz.

Sigorta

Trafik Sigortası İptali

  • 21.Şub.2020
  • admin
Trafik Sigortası

480 TL’ye Trafik Sigortası Veren Banka

  • 30.Haz.2020
  • Erhan T.
Trafik Sigortası

En Uygun Seyahat Sigortası Fiyatları

  • 21.Haz.2020
  • Erhan T.