Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Ne Kadar?

26.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Kasko sigortası her ne kadar zorunlu olmayan isteğe bağlı yapılan sigorta olsa da yapılmasında da yarar vardır. Çünkü motorlu ve motorsuz taşıtlar tarafından uğrayacağınız hasar sonrasında, maddi kayıpların karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Karayolları üzerinde meydana gelecek olası zararlar, sigorta şirketleri tarafından ödenecektir. Kasko sigortasının da farklı pek çok çeşitleri bulunuyor. Buna göre sizlerde istediğiniz kasko sigortasından birini seçerek yaptırmaya başlayabilirsiniz. Araç ve üçüncü şahıslara yönelik olarak vereceğiniz herhangi bir zarar sonrasında, tüm maddi yük sigorta şirketi tarafından da karşılanmaya başlanmış olacaktır. Eğer ki kasko sigortasını yaptırmasaydınız, karşı tarafa verdiğiniz zararları ödemek zorundaydınız. Fakat kasko sigortasını yaptırmış olmanız, maddi ve manevi yükümlülükten en iyi şekilde kurtulmanıza yardımcı olur.

Düşük Primli Kasko Nasıl Alırım?

Kasko sigortasına başvuracak olan kişiler de düşük prim fırsatlarını kollamaktadır. Her ne kadar ilk etapta sigorta şirketine ödeyeceğiniz meblağ biraz fazla olsa da, sene sonunu hasarsız şekilde geçirmeniz sigorta ücretinin düşmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bir yıl boyunca aracınızı sorunsuz şekilde kullanmanız önemlidir. Hasarsız şekilde yılı tamamladığınız zaman ise sigortanız daha düşük primli ödenmeye başlamış olacaktır. Kasko sigortasına başvurmadan önce ilk olarak yapmanız gereken ise en iyi teminatları sunacak olan sigorta şirketini bulmanızdır.  Araç sahibi olan kişilerinde mutlaka en uygun kasko ücreti isteyen şirketleri bulmaları gerekmektedir. Bunun içinde biraz sigorta şirketlerini aramanız gerekecektir. Ödeyeceğiniz meblağın biraz daha düşük olmasını istiyorsanız, meslek grubu indirimlerinden faydalanma şansına da sahip olabileceksiniz. Kasko sigortasından yararlanırken en düşük fiyatlı olarak bakmayınız. Sizin ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayan sigortalara başvurmaya çalışmalısınız. Poliçe içerisinde yer alan tüm bilgileri ilk Öncellikle incelemelisiniz. Kasko sigortasını yaptırırken dikkat etmeniz gereken önemli hususları şu şekilde ele alabiliriz;

  • Aracınızı koruyan teminatlar neler?
  • Servis olanakları var mı?
  • Yaşamış olduğunuz sorunlarınızı en iyi şekilde karşılıyor mu?
  • Hizmet kalitesi nasıl?

Kasko hizmetlerinden yararlanacak olan araç sahiplerin, yukarıdaki sorulara cevap bulması gerekmektedir. Çünkü tüm bu hususlar kasko sigortasından yararlanacak olan şahısları da yakından ilgilendirmektedir. Aynı zamanda da sigorta poliçesini de düşük bir primle alma isteğiniz varsa, hem poliçe hem de araç acentasını mutlaka doğru şekilde seçmeniz gerekmektedir.

Kasko Sigorta Ücretleri Nasıl?

İsteğe bağlı bir sigorta türü olsa da kasko sigortasına talep oldukça fazladır. Bunun temel nedenlerinden biri de araç sahiplerin kendilerini güvence altına almak istemesidir. Kasko sigortası ne kadar, ödeyeceğiniz bedel ne olacak tarzında birtakım sorularınız olabilir. Fakat kasko sigortasına dair net bir rakam verilmesi söz konusu değildir. Çünkü her sigorta şirketinin de çıkarmış olduğu farklı poliçeler bulunmaktadır. Bu poliçelerin sunduğu teminatlar farklılık gösterebiliyor. Doğal olarak seçeceğiniz poliçeye bağlı olarak da kasko sigortasının fiyatlarında değişkenlik durumu yaşanabiliyor. Aynı zamanda da kasko sigorta fiyatları, bir yıl boyunca karayolları üzerindeki sorunlu ya da sorunsuz kullanımlarına göre de değişebiliyor. Eğer ki yıl sonunda aracınızda bir hasar durumu söz konusu olmazsa, hasarsızlık indirimden de yararlanmaya başlamış oluyorsunuz. Kasko sigortasını yaptırmayı düşünen kişiler, en uygun sigorta teklifi sunan şirketleri seçmelidir. Bu sayede ödeyecekleri tutar hem daha düşük olacak hem de istedikleri teminatlardan da yararlanacaklardır.

Bir diğer başvurabileceğiniz yollardan biri de, bankalardır. Bankalar artık sigorta şirketleri ile bir anlaşma içerisine girmektedir. Bünyesine daha  fazla müşteri kazandırmak adına, düşük primli kasko sigorta yaptırma konusunda da kolaylık sağlamaktadır. Böylece bankalar aracılığı ile sigortanızı daha düşük primli olarak ödemiş olursunuz.

Kasko Sigortası

En Ucuz Kasko Firmaları

  • 01.Tem.2020
  • Erhan T.
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

  • 22.Haz.2020
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

En Ucuz Kasko Fiyatları

  • 25.Eyl.2018
  • admin