Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Bilgi Bankası

Kasko Sigortası Nedir?

23.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Sigorta; ödenen bir miktar ücret karşılığında herhangi bir mal veya cana gelebilecek zararları, önceden belirtilen, bir sözleşme ile yasal dayanak oluşturarak maddi zararın karşılanma anlaşmasına sigortalama bu işlemin bütününe ise sigorta denir. Sigorta hizmeti çeşitli devlet ve özel kurumlar aracılığıyla koordineli olarak yürütülmektedir. Burada amaç kendini ve sevdiklerini, oluşabilecek, maddi zarardan korumaktır. Ayrıca kasko sigortası nedir konusunda yazımızın devamını mutlaka takip etmenizde yarar var.

Günümüzde birçok alanda açılmış sigorta türü vardır. Bunlar; kasko sigortası, bireysel emeklilik sigortası (BES), seyahat sigortaları, yıllık hayat sigortaları, zorunlu deprem sigortaları (DASK), trafik sigortası ve Mehmetçik sigortaları gibi daha birçok sigorta çeşidi sıralanmaktadır.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortaları motorlu taşıt sigortasıdır amacı; araç sahibinin karşılaşabileceği çalınma, çarpma, hırsızlık gibi gerçekleşe bilecek tüm risklerin oluşturacağı zararları minimuma indirgemektir. Herhangi bir kaza sonucu hangi aracın kaskosu var ise o aracın zararı karşılanır. Kaskosu olmayan aracın zararı karşılanmaz. Burada kasko sigortası ve trafik sigortası birbirine karıştırılmamalıdır. Trafik sigortası kazayı gerçekleştiren tüm araçların zararını karşılarken kasko sigortası bu zararı karşılamaz.

Kasko Sigortası Neyi Kapsar?

Kasko sigortaları Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki motorlu taşıtları kapsar. Sigortanın hangi durumları kapsadığı ise ayrıntılı olarak yapılan sözleşmeye bağlıdır. Bu kapsam genişletilip daraltılabilmektedir.

Kasko Sigortası Fiyatları

Yapılan sözleşme kapsamına göre, araç modeli ve türün, kasko sigorta süresine göre değişkenlik gösterir. Burada kesin bir fiyat bildirmek doğru olmaz. Fiyatlar bazı kriterlere bağlı olarak zaman zaman değişebilmektedir. En sağlıklı bilgiyi sigorta firmalarından alabilirsiniz. Aynı araç ve model için kasko sigorta ücreti birbirine yakın olmakla birlikte firmadan firmaya farklılık gösterebilmektedir.

Bilgi Bankası

Kasko Sigortası Nedir?

  • 23.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları

  • 24.Haz.2019
  • Erhan T.
Bilgi Bankası

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

  • 22.Haz.2019
  • Erhan T.