Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir ?

20.Haz.2019 tarihinde Erhan T. yayınladı

Kara taşıtlarında yaşanan hasarların zararını azaltmak ve mevcut hasarların masraflarını karşılamak için kasko sigortası yaptırılmaktadır. Bu konuda kasko sigortası genel şartları da merak edilmektedir. Öncelikle aracın çalınması, yanması, çarpılma veya çarpması gibi durumlar karşınıza çıkacak zararların teminat alınmasını ancak kasko sigortasıyla sağlayabilirsiniz. Elbette sigorta şartlarının da bu anlamda bilinmesi gerekir. Kanunlar tarafından düzenlenen bu şartlara uyum sağlayarak kasko yaptırabilirsiniz.

Kasko Genel Şartları

Bu şartlar sigortanın kapsamıyla beraber ele alınmaktadır. İlk olarak çarpma durumunda, trafikte ilerlerken yandan, önden veya aracın çarpması halinde kasko sigorta kapsamı devreye girer. Ayrıca park esnasında herhangi bir aracın çarpması durumunda da kasko tarafından zararlar karşılanır.

Aracın yanması da kasko genel şartları arasındadır. Farklı biri tarafından yakılması ya da istenmeyen durumlardan dolayı aracın yanması, kasko kapsamındadır. Ya da şiddetli bir kazanın ardından araçta yangın çıkması da sigorta kapsamında ele alınır.

Son olarak 3. kişiler tarafından verilen zararlarda da kasko sigortası genel şartları devreye girer. Herhangi bir şahıs bilerek aracınıza zarar vermiş ise sigorta firması mevcut zararı karşılayacaktır. Buna ek olarak aracın çalınması ya da park halindeyken çalınması da mevcut kapsama dahildir.

Günümüzde özel indirimli kasko hizmeti sunan çok sayıda sigorta şirketi bulunmaktadır. Bu firmalar arasında karşılaştırmalar yaparak araç kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta kapsamında değerlendirilecek olan faktörleri de firmadan tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

  • 22.Haz.2020
  • Erhan T.
Kasko Sigortası

Ziraat Kasko Sorgulama ve Güncel Kasko Fiyatları

  • 18.May.2020
  • Erhan T.
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir ?

  • 20.Haz.2019
  • Erhan T.