Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/trafiks5/public_html/wp-content/themes/sigortatheme/sigortatheme.theme#archive on line 43
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

22.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Motorlu taşıtlarda kaza, hırsızlık, yanma gibi vakaların gelebileceğinden dolayı, sigortasının yapılması önemlidir. Çünkü kasko sigortası, araçlar için bir teminat güvencesi olmaktadır. Böylece ortaya çıkacak maddi zararların sigorta şirketleri tarafından karşılanması sağlanmış olunur. Yaşanacak bu tür olumsuz vakalar sonrasında, olumsuzluklar hesaplanarak bedele dönüştürülmektedir. Kasko sigortasını yaptıracak kişilerinde ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak mutlaka kasko sigorta çeşidini yaptırması gerekmektedir.

Aracınızda meydana gelecek olumsuzluklar karşı, en geç 5 günü içinde sigorta şirketine durumu beyan etmeniz gerekmektedir. Poliçenizin bulunduğu sigorta şirketine, araçtaki hasar durumunu belirtecek yazılı bir belge sunulmalıdır. Eğer ki taşıt sahibi olan kişinin, bir değil birden fazla sigortası bulunuyorsa bu durumu da belirtmesi gerekmektedir. Kasko sigorta poliçelerinin araç sahibi kişilerin tercihlerine göre yapılmaktadır. Buna göre kasko çeşidini istiyorsanız tercihinizi o doğrultuda kullanabilirsiniz. Kasko sigortası yaptıracak kişilerde kasko sigortası nasıl yapılır, kasko sigortası ne kadar süre içerisinde yapılmış olur tarzında düşünceler içerisinde olmaktadır.

Uygun Fiyatlı Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

Kasko sigortası yaptırırken maliyetlerinizi de kısmak isteyebilirsiniz. Daha düşük bütçeyle kasko sigortası yaptırmak istiyorsanız o zaman teminatlarda daralma söz konusu olabilir. Kasko sigortaları içerisinde daha ekonomik olanın, üçüncü kişileri kapsayan olanıdır. Fakat böyle bir yol başvurduğunuz zamanda, kaza yaptığınız zaman aracınızın hasar bedelini kendiniz ödemek zorunda kalmaktasınız. Ayrıca düşük kasko bedeli ödemek istiyorsanız, aracınızın güvenliğini daha fazla arttırma yoluna başvurabilirsiniz. Sigorta şirketi tarafından onaylanacak olan güvenlik donanımlarını aracınız için kullanabilirsiniz.  Bu sayede aracınız daha güvenli hale gelirken, kasko ücretlerinde de uygun fiyatlı ödemeler yapılabilir.

Sürüş tekniğiniz zayıfsa, trafiğe çıktığınız zaman problem yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda sigortanız için ödeyeceğiniz bedelin daha fazla artmasına neden olmaktadır.  Yıl sonunda araç hasar kaydına bakıldığı zaman, hasarsız olması daha az meblağ ödemenize yol açacaktır.  Aracınızı daha emniyetli şekilde kullanmanız için ileri sürüş teknikleri kurslarına katılabilirsiniz. Böylece Otoyol sürüş teknikleri ve alacağınız teorik bilgiler sayesinde riski daha minimum seviyeye düşürebilirsiniz.

Kasko Sigortası Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Kasko sigortası yaptırmanın avantajları oldukça fazladır. Bu yüzden dolayı araç sahibi olan kişiler, aracının güvenli hale gelmesini sağlamak adına kaskosunu yaptırmalıdır. Kasko sigortaya başvuracak olan araç sahipleri şu teminatlardan faydalanmış olacaktır;

 • Çekici hizmetini sağlar
 • Kaza sonucunda meydana gelmiş olan hasarların karşılanmasını sağlar
 • yedek araç temini ( Hırsızlık durumunda geçerliliği vardır)
 • Aracınızın doğal afet sonrasında zarara uğramasından doğacak maddi bedellerin karşılanması
 • Sağlık sorunlarına karşı hizmet verilmesi
 • Ek hizmetler sunması

Ciddi bir gereklilik haline dönüşen kasko sigortasını yapan birçok sigorta şirketleri bulunmaktadır. Böylece hangi sigorta şirketini isterseniz giderek aracınız için kasko sigorta talebinde bulunabilirsiniz. Her ne kadar zorunlu bir sigorta olmasa da,  araçlarınızın güven altına alınması açısından yapılması gerekmektedir. Çünkü her an istenmeyen risk durumları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu risk faktörlerin yol açacağı maddi bedel ve hasarların karşılanması adına kasko sigortası devreye girmektedir.

Bütçenize uygun bir şekilde kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından da fiyat belirlenirken, temel ölçütlere başvurulmaktadır. Temel ölçütler ise ödeyeceğiniz kasko sigorta fiyatının değişmesine neden olmaktadır. Fakat belirlenen sigorta ücreti sabit bir şekilde kalmamaktadır. Sigorta şirketleri tarafından incelemeler yapıldıktan sonra dönemsel fiyat değişikliklerine gidilmektedir. Bu yüzden sigorta yaptıracak olan araç sahiplerinin, en uygun sigorta teklifi veren şirketi bulmaları gerekmektedir. Ayrıca online platform üzerinden de sigorta sorgulama işlemlerine de başvurabilirsiniz.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Genel Şartları Nelerdir ?

 • 20.Haz.2019
 • Erhan T.
Kasko Sigortası

Ziraat Kasko Sorgulama ve Güncel Kasko Fiyatları

 • 18.May.2020
 • Erhan T.
Kasko Sigortası

Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

 • 22.Haz.2020
 • Erhan T.