Seyahat Sigortası

Bankalar Seyahat Sigortası Yapıyor mu?

25.Haz.2020 tarihinde Erhan T. yayınladı

Farklı bir şehre yolculuk yapacak, tatile çıkacak olan kişileri yakından ilgilendiren konulardan biride seyahat sigortasıdır. Sağlık sigortası, bireyin yurt içi ve yurt dışında başına gelebilecek kaza, hastalık, valiz kaybı gibi vakalarda, güvence altına almayı sağlayan sigorta türüdür. Başınız gelecek riskleri durumlara karşı sağlık sigortası, kişiyi koruma altında tutar. Bu yüzden yurt içi y da yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirecek olan kişilerin mutlaka sigortadan faydalanmaları gerekmektedir. Sağlık sigortasını yaptırırken de süreyi kendiniz belirlemeniz mümkündür. Böylelikle sigortanız, istediğiniz zamana kadar geçerli olacaktır. Seyahatinizi göz önünde bulundurarak sizin için en ideal olan süreye kadar sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz.

Sağlık sigortası avantajları nedir diye merak edenler için şu şekilde teminat güvencesi sağlayacaktır;

 • Hastalık anında istediğiniz hastanede özel tedavi görmeniz
 • Her türlü sağlık hizmetlerinden sorunsuz şekilde yararlanabiliyor olmanız
 • Tedavi masrafları konusunda bütçenizi yormayacak olmanız

Sağlık sigortası yaptırmak isteyen kişiler, ücretlerin nasıl olduğu önemlidir.   Sağlık güvencesinden yararlanmanız adına sağlık sigortası şirketi tarafından istenen bedelin yatırılması gerekir. Yeterli  nakdi desteği bulunmayan kişiler, sağlık sigortasını yaptırmak adına bankaların yoluna başvurmaktadır.

Hangi Bankalar Sağlık Sigortası Yapıyor?

 Sağlık sigortası için bankalardan yardım alacak olan kişilerin, hangi bankaların sağlık sigortasını yaptığını da bilmesi gerekmektedir. Finansal kuruluşların pek çoğu sigorta şirketleri ile anlaşma yapmaktadır. Müşteri sağlığını düşündüklerinden dolayı sigorta şirketleri ile bir anlaşma içerisine girmektedir. Sağlık sigortası yapan bankalar sıraladığımızda;

 • Akbank sağlık sigorta hizmetleri
 • Albaraka Katılım Bankası sigorta hizmetleri
 • Finansbank sigorta hizmetleri
 • HSBC sigorta hizmetleri
 • Halkbank sigorta hizmetleri
 • Yapı Kredi sigorta hizmetleri
 • Ziraat Bankası sigorta hizmetleri
 • Şekerbank sigorta hizmetleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar, müşterilerine yönelik olarak istendiği taktirde sigorta kolaylığı sağlamaktadır. Böylelikle bireyin kendini de güven altına alması sağlanmaktadır.

Bankadan Kredi Çekmek Sigortalı Yapar Mı?

Bankalar artık her alanda vatandaşlara yönelik çözümler üretmektedir.  Doğal olarak işini halletmek isteyen pek çok kişi de hemen bankaların yolunu tutmaktadır.  Bankadan kredi çektiğiniz zaman sigortalı görünüp görünmediğinizi de öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu soruya karşılık olarak ise evet yanıtı verebilmek mümkündür. Ev yahut araba almak için bankadan kredi çeken kişiler, kredi işlemlerini gerçekleştirme sırasında da sigorta yaptırma zorunluğundadır. Kredi çekmek isteyen kişiler sigortayı mutlaka yaptırması gerekmektedir. Bu esnada, bankalar daha çok kendi anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerine yönelik, müşterilerini yönlendirme yapmaktadır. Finans ihtiyacı duyan bireylerinde, bankaların anlaştıkları sigorta şirketlerine başvurmaları halinde faiz faktörüyle karşılaşacaklarını bilmeleri gerekir. Çünkü bankalar her ne kadar sigorta şirketlerine yönlendirme sağlasa da, diğer yandan faiz oranlarını daha cazip hale dönüştürmektedir.

Sağlık Sigortası Başvuru Form İşlemleri

Tatil, yolculuk gibi pek çok eylemleri gerçekleştirirken, başınıza ne geleceğinizden tamamen habersiz   bir şekilde yaşam sürmektesiniz. Doğabilecek risklere karşı, güvenli bir yaşam sürmek her şeyden önemlidir. Bu yüzden sağlık sigortası, son derece önemli kabul gören sigorta çeşitlerinden biri olmaktadır. Sağlık sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir. Kişinin kendi isteğine bağlı olarak yaptıracağı bir sigorta türü olarak bilinmektedir. Fakat zorunluluk ancak, bankalardan kredi çekmek istendiği zaman devreye girmektedir. Bankaların yoluna başvuran, ev ve araba satın almak için krediye ihtiyaç duyanlar için zorunludur. Kredi çekim işlemleri sırasında da , bu konuya dair bilgilendirme yapılmaktadır. Sigorta şirketlerine yönlendirme yapıldığı zaman sağlık sigortası başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Formda yazılı olan yerlere, istenen bilgileri yazmanız gerekmektedir. Bu sayede sigorta şirketi tarafından sağlık sigortanız başarılı bir şekilde yapılmış olacaktır.

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası Yapan Firmalar

 • 24.Haz.2019
 • Erhan T.
Seyahat Sigortası

Bankalar Seyahat Sigortası Yapıyor mu?

 • 25.Haz.2020
 • Erhan T.